top of page
  • Writer's pictureBe3ee

„Opustený šéf už nie je šéf“: vodca ruskej opozície predpovedal osud Putina po deokupácii Chersonu


Foto: TSN.ua


Podľa Piontkovského diktátor, ktorý utrpel vojenskú porážku, prestáva byť diktátorom, je vytesnený vlastným prostredím.

Ak diktátor utrpel vojenskú porážku, jeho najbližší sprievod ho odvolá z úradu. Presne toto čaká Putina, keď ozbrojené sily oslobodia Cherson od ruských okupantov. Ruský opozičný líder Andrij Piontkovskij zdieľal tento názor v rozhovore pre televízny kanál „FreeDom“.


"Viete, toto je vláda autoritárskych štátov a štruktúr: diktátor, ktorý utrpel vojenskú porážku, prestáva byť diktátorom. Nahrádza ho jeho vlastné okolie. Vo všetkých zločineckých štruktúrach vojensko-politického vedenia Ruska - a je to presne to - (existuje - red. .) zlaté pravidlo: zostrelený šéf už nie je šéf. Túto situáciu už čiastočne prežil. Putinova vojna bola v skutočnosti strategicky stratená po neúspechu jeho bleskovej vojny a " dobytie Kyjeva,“ povedal Piontkovsky.
Opozičník tiež informoval, že jeden taký „Cherson“ sa uskutočnil. Ide o porážku ruských vojsk v oblasti Kyjeva a následný útek. Predstavitelia Ruskej federácie vtedy označili ústup za plánovaný s tým, že dobytie hlavného mesta Ukrajiny nie je súčasťou ruských plánov a hlavným cieľom je vždy „oslobodenie Donbasu“.

Podľa Piontkovského sa kremeľskej propagande podarilo zmierniť prvú zjavnú porážku a potom odviesť pozornosť ľudí. Ale druhýkrát to nebude fungovať a prezident bude odstránený.

Opozičník spomenul aj dvoch členov takzvanej „elity“ Ruskej federácie, ktorých možno nazvať „väčšími fašistami ako Putin“. Ide o tajomníka Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Mykolu Patrusheva a podnikateľa, ako aj hlavného akcionára Bank "Rusko" Jurija Kovaľčuka. Ako informoval Piontkovskyi, títo ľudia tlačili na Putina tvrdšie scenáre a ak sa dostanú k moci, vojna na Ukrajine bude eskalovať.


Pripomenieme, že koncom júla ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že nasledujúcich 3-6 týždňov bude rozhodujúcich pri oslobodzovaní okupovaných území , najmä južných oblastí.


#ukrajina

bottom of page