top of page

Starship, úspešný skúšobný let


Priatelia,

my sa tu doslova pregrciavame šialenými nezmyslami okolo toho, ako baskervil sulik vždy a opakovane niečo podrypne a Matovič nedokáže vydržať a máličko sa bráni, samozrejme sa to všetko obráti proti Matovičovi, nakoľko je objednávka “oligarchov”, aby to suiik takto robil, napokon aj tá daňová reforma má za cieľ presmerovať finančné toky smerom od nich k ľuďom práce s tým, že budú omnoho viac stimulovaní, bude omnoho viac podporené aby mali zdravé rodiny, ale svet ide iným smerom.

Geniálny dnes vlastne najbohatší muž sveta Elon Musk zaznamenal dnes tesne po polnoci nášho času obrovský úspech. V rámci testovania druhého stupňa rakety Starship tento stupeň vyletel zhruba do výšky 10km s troma motormi, následne sa preklopila do vodorovnej polohy (toto už zvládli myslím štyri predošlé pokusné rakety), plachtením klesla do pristávacej výšky, tam sa zasa preklopila do zvislej polohy a s dvoma zapnutými motormi mäkko pristála. Následne síce neustále horelo palivo, ktoré sa zrejme dostávalo do spaľovacej komory, ale zatiaľ neprišlo info, či to bola vážna chyba alebo niečo nepodstatné.

Krásne bolo vidieť počas samotného pristávania, ako sa raketové motory nakláňali, aby stabilizovali raketu vo zvislej polohe.Táto raketa už bola vybratá ako dopravný prostriedok medzi čo nevidieť budovanou lunárnou obežnou stanicou a povrchom Mesiaca. Samozrejme, tam nebude plachtiť, ale zase tam je dramaticky menšia príťažlivosť (asi 16,5% zemskej), takže som názoru, že vyriešenie pristávacieho manévru na zemi je rádovo zložitejšie …


Prosím, toto treba u nás dosiahnuť, aby sa už keď nie mojej generácie geniálni ľudia (sme už starí, čo už), tak aspoň mladí geniálni ľudia. nezaoberali neustále nejakým účtovaním, neustálym špekuľovaním, kto ich okradne, kto im dostane ich rodinu podvodným konaním do existenčných problémov, prípadne ak sa ozvú, či im nevyvraždí celú rodinu, ale aby riešili takéto alebo podobné úlohy.

A samozrejme, aby sa vede venovali ľudia na morálnej výške, nie kadejakí zlatokopi.


Tu je české vtm.cz :

https://vtm.zive.cz/clanky/sn15-dalsi-prototyp-starshipu-by-mel-byt-na-odpalovaci-rampe-jiz-za-nekolik-dni/sc-870-a-209368/default.aspxbottom of page