top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Sulíkov charakter, ten ktorý nemá...

Autor: Karol Kučera


KYTICA PRE PREPUSTENÉHO ODBORNÍKA (alebo taký príbeh)


Možno si pamätáte niektorí, ako som som bol proti zrušeniu zákona 371 o bezpečnosti detských ihrísk bez náhrady. Bez náhrady znamená, že za tento zákon nemáme inú právnu formu ktorá by dohliadala na bezpečnosť detských ihrísk. Len STN normy. Ale tie sú nezáväzné ! Takže kto ich nedodrží, v podstate nič neporuší a može stavať hocijaké detské ihriská, nikto ho nemôže sankciovat, pokutovať, nikto ich odborne nekontroluje a keď sú zanedbané(kopec z nich nemá ani svojho majiteľa-nikto sa ku nim nehlási), a tak sa bude tento stav len a len zhoršovať.


Ale pointa tohto príbehu je inde


1. Argumentoval som v pléne pánovi Sulíkovi , najmä so stanoviskom SOI(Slovenská obchodná inšpekcia) ,ktoré som si vyžiadal od odborníka , ktorému sa prináleží k tejto téme vyjadriť. V stanovisku sa hovorilo: “SOI považuje zrušenie zákona za nesprávny krok.”


2. Do pár minút, pokiaľ som rozpravu ukončil , mal pán Sulik už info o novom stanovisku. ( veľmi rýchlo si pár smskami zrejme počas mojej rozpravy vybavil- btw. riaditeľ SOI je nominant SaS, takže to bola brnkačka )


Hneď ma napadlo, že statočný odborník zo SOI , ktorý sa mi nebál pôvodné stanovisko vydať , je ohrozený. V kútiku duše som si však (naivne) myslel, že snáď by ho zato neprepustili.


3. Následne som vo faktickej poznámke reagoval na Sulíka , že dúfam, že daný odborník nebude prepustený zo svojej funkcie. Sulík sa dušoval, že čo si o ňom myslím, že ho poznám, že to by nespravil..a pod.

NEPOZNÁM !


Čuduj sa svete, uplynulo cca len 6týždňov a hádajte:

ODBORNÍK BOL PREPUSTENÝ !!!

Dôvod? Celú sekciu rozpustili. 16 ľudí. Jemu ponúkli prácu v BB (čo samozrejme nemá šancu zobrať, keďže má rodinu a žije v Ba), ostatným ponúkli prácu v BA.
A je to takto sa to robí...!?

Ale zaujímajú novinárov aj takéto prípady? Kytica pre odborníka zo SOI? Či len kytica od pani prezidentky pre ŠUKL odborníčku ? (Pardón vedkyňu)

Vedcov si vážime len do tej miery ako sa to “komu” hodí.


P.S. Pán minister dal verejný prísľub že STN normy spravíme záväznymi a že dáme sankcie za ich nedodržiavanie

Som zvedavý, ako dopadne aj tento prísľub . Budem ďalej informovať, vo štvrtok máme pracovné stretnutie na MH k tejto téme.

bottom of page