top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Syn synovca bývalého prezidenta USA Johna F. Kennedyho bojoval na UA: "Bol som pripravený zomrieť


Foto: sociálne siete


Na Ukrajine bojoval syn synovca bývalého prezidenta USA Johna F. Kennedyho proti ruským útočníkom.

Conor Kennedy, syn synovca bývalého prezidenta USA Johna Kennedyho, sa zúčastnil vojenských akcií na Ukrajine a zničil okupantov.

Napísal o tom na svojej stránke na sociálnej sieti.


Podľa jeho slov ho udalosti z 24. februára hlboko zasiahli a chcel pomôcť. Preto sa prihlásil do Ukrajinskej medzinárodnej légie.


„Viem, že tento príbeh bude zverejnený, takže ho chcem povedať najskôr, aby bol čo najlepší a aby som inšpiroval ostatných, aby konali. Ako mnoho ľudí, aj mňa hlboko zasiahlo to, čo som za posledný rok videl na Ukrajine. Chcel som pomôcť. Keď som počul o Ukrajinskej medzinárodnej légii, vedel som, že pôjdem, a na druhý deň som sa išiel prihlásiť na veľvyslanectvo,“ povedal Conor.

Jeho rodina a priatelia podľa neho nevedeli, že išiel do vojny. Svojim bratom tiež neprezradil svoje skutočné meno, pretože sa obával, že by s ním mohli zaobchádzať inak.


„Nemal som žiadne predchádzajúce vojenské skúsenosti a nebol som dobrý strelec, no vedel som nosiť ťažké veci a rýchlo som sa učil. Bol som pripravený aj zomrieť tam. Preto čoskoro súhlasili, že ma pošlú na severovýchodný front. Môj čas na Ukrajine bol krátky, ale veľa som videl a veľa cítil. V armáde som si užil viac, ako som čakal. Je to strašidelné. Ale život je jednoduchý a odmena za odvahu a dobré skutky je značná,“ zdôraznil Conor Kennedy.

Pripomenieme, že počas vojny na Ukrajine zahynul americký dobrovoľník , otec piatich detí Dane Partridge s volacím znakom "Bird". Mal 34 rokov.


#svet

bottom of page