top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Toto je šialené výnosy O2 na Slovensku za tento rok presiahli 233 miliónov eur!


A takto nás tu roky ošklbávajú a neprinášajú do spoločnosti prakticky nič. Je nemysliteľné, že si nechávame vykrádať dobrovoľne našu krajinu. Sme maličký trh, ale vyhrízavajú nás až do kosti. Chcú na nás zarábať ako keby sme bola nejaká 20 miliónová krajina. Je nemysliteľné aby sme toto aj naďalej telrovali, je potrebné zakročiť. Zdaniť a zastropovať...

Výnosy skupiny O2 na Slovensku, vrátane výsledkov spoločnosti O2 Business Services, dosiahli za deväť mesiacov tohto roka vyše 233 miliónov eur. Medziročne vzrástli o 3 %, resp. o 7 miliónov eur.


Ako v utorok informovala spoločnosť O2 Slovakia, s.r.o., počet zákazníkov s aktívnymi SIM kartami sa zvýšil o vyše 3 % na takmer 2,32 milióna. Zákazníci s pravidelnou mesačnou platbou mali podiel 70 %. 5G sieť od O2 bola koncom septembra dostupná pre 35,2 % ľudí na Slovensku.


Generálny riaditeľ O2 Slovakia Igor Tóth uviedol, že neľahká makroekonomická situácia spôsobená najmä rastom cien vstupov sa už v tomto roku prejavila na strane nákladov. V budúcom roku očakáva jej ďalšie zhoršenie, pričom podstatnú zložku budú tvoriť vyššie náklady spojené s energiami.


„Nepriaznivý vývoj v nákladových položkách sa nám darí čiastočne kompenzovať na strane výnosov, kde sme zaznamenali 3 % medziročný nárast. Tým sa nám vytvára priestor pre ďalšie investície na Slovensku najmä do oblasti sietí,“ priblížil Tóth. „Aj počas tretieho štvrťroka sme sa zamerali práve na túto oblasť a už koncom septembra bol signál 5G dostupný pre viac ako tretinu ľudí v takmer 170 lokalitách na Slovensku,“ dodal.

zdroj: Fontech


#slovensko

bottom of page