top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Toto je Škandál!!! Sulík je Štváč! Hraje iba hru.

Dennik Postoj rozhovor s M.Šutekovou: Autor: Maria BenováM.ŠUTEKOVÁ (poslankyňa a podpreds.ZaĽudí):


"Richard Sulík nám najprv v zákulisí navrhoval, že ak chceme, tak máme vstúpiť do poslaneckého klubu SaS a zároveň strana SaS pohltí stranu ZaĽudí, čo bolo, samozrejme, neprijateľné.


Potom si nás Richard Sulík dlho nevšímal až do momentu, keď začal eskalovať spor medzi ním a Igorom Matovičom a uvedomil si, že potrebuje spojenca.


Odvtedy sa časť nášho klubu snažil vtiahnuť do tohto konfliktu, aby ho spolu s ním eskalovali. Lebo – a to si povedzme otvorene – celá vládna kríza nebola iba o Matovičovi, ale aj o Sulíkovi. Ten potreboval príbeh, že v prípade, ak by sa rozpadla koalícia, nebol sám, kto ju rozbil.


Časť našich poslancov klubu ZaĽudí mala názor, že ak sa v tomto konflikte budeme angažovať a vyhraňovať, pôjdu aj nám hore preferencie podobne ako SaS.


Lenže ukázalo sa, že preferencie nám klesli, lebo naši voliči nás chceli vidieť ako umiernený hlas, hlas rozumu, ktorý konflikty neeskaluje, ale utlmuje ich. Taktiež nechceli, aby sa rozbila vláda..."OTÁZKA POSTOJ.sk:

Lenže vládnu krízu pomohla eskalovať aj strana ZaĽudí. Nákup Sputnika ste ako rozbušku vytiahli vy, Richard Sulík to len využil.


Miriam ŠUTEKOVÁ:

"Veď to je presne o tom. Sulík zistil, že vie pracovať s liberálnym krídlom v našom poslaneckom klube, a počas krízy to využíval..."


https://www.postoj.sk/78909/nedivim-sa-ze-olano-malo-pri-kolikovej-pochybnosti-aj-ja-som-ich-mala#politika

bottom of page