top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Ukrajina v ohrozeníSlobodná Ukrajina, ktorá si vytrpela 10 milionov obetí v druhej svetovej vojena a 10 milionov obetí v Stalinovom Holodomore sa ocitá opäť v ohrození. Rusko sťahuje k Ukrajine masovo obrovské množstvo vojenskej techniky. Doteraz nebolo isté čo sa bude diať, no najnovšia informácia, ktorá zaznela neveští nič dobrého.


Rusko začalo s výstavbou poľného tábora vo Voreneži. Ide o prípravu poľnej kuchyne, vojenského tábora či poľných nemocníc s rozlohou niekoľko km. Všetky fakty nasvedčujú na to, že Putin sa chystá na plošnú okupáciu Ukrajiny.

Dobrou správou v tejto veľmi nepríjmnej a smutnej situácii je, že Ukrajina nie je sama. Počas niekoľkých mesiacov prebieha presun vojenskej techniky aj cez naše územie na posilnenie obrany Ukrajiny. Rovnako do Čierneho mora priplávali bojové Americké lode, ktoré sa postavia na obranu Ukrajiny v prípade napadnutia. Dodatočne vplávajú okolo 14 apríla 2021 aj ďalšie dve bojové lode s tomahavkami a budú prítomné minimálne do 5 mája 2021.

Rusko v domácich médiach začal propagandu o tom, že Ukrajina utláča ruskohovoriacu časť obyvateľstva k napadnutiu.

Prezident Vladimir Zelenski už absolvoval niekoľko dní priamo v zákopoch na obrannej línii pri Donbase. Rovnako navštívil Katar, ktorí môže a aj poskytne vojenskú či finančnú pomoc Ukrajine. Ďalej Vladimir Zelenski sa predbežne dohodol aj s Japonskom o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia.

Dôležitým momentom je aj to, že množstvo Ruských Oligarchov vlastní na západe veľa nehnuteľností a má aj uložené množstvo finančných aktiv v bankách. Pokiaľ to tak bude tak títo Oligarchovia budú proti napadnutiu Ukrajiny.


Dodatočná informácia od Ivana Jakavinu (ruský bloger) je, že v Rusku sa Corona vírusom nakazilo probližne 60% populácie. Rusko tajilo a tají všetky čísla, ale je to logické veď Putin neprijal žiadne protipandemické opatrenia. Tieto štatistiky sú priamo od Štatistov z Ruska.

bottom of page