top of page
  • Writer's pictureBe3ee

Výbušná vlna vyhodila chlapca z domu a rodina bola spálená zaživa: podrobnosti o ostreľovaní Chaplyn


Foto: Ukrinform


V stredu 24. augusta ruskí okupanti odpálili rakety na obytné budovy a železničnú stanicu v Chaplyne v Dnepropetrovskej oblasti.

V dôsledku raketových útokov v obci zahynulo 25 ľudí , ďalších 31 bolo zranených. Ruskí okupanti zabili 2 deti v Chaplyne za jeden deň.

Informuje o tom " Ukrinform ".


Rusi ostreľovali Chaplyna dvakrát denne

Šéf 10. štátnej hasičskej záchrannej jednotky Štátnej pohotovostnej služby Ukrajiny v Dnepropetrovskej oblasti podplukovník služby civilnej ochrany Artem Žuravlev uviedol, že Rusi o 14:10 odpálili raketu na obytný dom. O hodinu neskôr sa raketový útok zopakoval – okupanti zasiahli železničnú stanicu, kde stál osobný vlak.

Foto: UkrinformRaketový útok na stanicu: Horelo 5 osobných áut

Artem Zhuravlyov uviedol, že v dôsledku raketového útoku na stanicu začalo horieť 5 osobných áut.


"Uhasili ho sily DSNS a miestneho hasičského zboru hasičského vlaku. Rušňovodič vlaku bol nájdený 50 metrov od epicentra udalostí. DSNS jej poskytol prvú pomoc a evakuovali ju do nemocnice,“ povedal záchranár.

Podľa Žuravľova v čase raketového útoku neďaleko stanice jazdilo auto s rodinou z Donecka. Rodičov upálilo zaživa a dieťa narodené v roku 2005 vyhodili z auta. Vedúci komunity dieťa našiel, žije.Foto: Ukrinform


Otec našiel na dvore suseda telo svojho 11-ročného syna

Hodinu pred útokom na železničnú stanicu okupanti strieľali na obytné domy v Chaplyne. Miestna obyvateľka Tatyana povedala, že keď počula výbuch, vybehla von a videla, že dom jej susedov je preč.


Raketa zasiahla priestory, kde žila rodina s dvoma deťmi. V čase nárazu tam bola žena s deťmi, jej manžel bol na dvore s kamarátom.


Majiteľ domu Serhiy povedal, že všetko sa stalo veľmi rýchlo. Po výbuchu najskôr stratil sluch. Neskôr sa ponáhľal hľadať svojich príbuzných.


"Vykopali sme manželku a najstaršieho syna... Sú nažive. Prišla sanitka a odviezla ich," hovorí Sergij.

Potom sa muž a obyvatelia obce ponáhľali hľadať 11-ročného Vadima. Dieťa našli o hodinu a pol neskôr na susednom dvore, kam chlapca odhodila výbušná vlna. Chlapec pred tragédiou odpočíval na pohovke v dome, vyhodila ho tlaková vlna.Foto: Ukrinform


"Tu, môj Vladik, tu ležal. Nikto nevedel, že tam leží. Našli ho ešte teplého, keby ho videli skôr, možno by bol živý... no... Prehodilo ho cez dom a dopadol na dvor susedov... môj syn tu ležal hodinu,“ hovorí Sergij.

Sergijovho najstarší syn, 13-ročný chlapec, je momentálne v nemocnici, jeho stav je stredne ťažký.

V ten deň v obci zomrelo ďalšie dieťa – 6-ročný chlapec.


Celkovo boli v dôsledku nepriateľského útoku zničené 2 súkromné ​​domy, poškodených 30 domov a 35 hospodárskych budov, zničené auto, ďalšie 3 poškodené a budova Ukrpošta.Pripomeňme, že Rusi pravdepodobne strieľali na Chaplyn z rakety zem-vzduch Tornado-S .


#ukrajina

bottom of page