top of page
  • Writer's pictureBe3ee

V Rusku sa začalo „čistenie“ vojenského vedenia, ktorého sa tak obávali všetci generáli – Arestovič


Poradca šéfa prezidentskej kancelárie Alexej Arestovič uviedol, že v Rusku prebiehajú "veľké zmeny" vo vedení generálneho štábu.


Aj „vodca invázie na Ukrajinu“ Valerij Gerasimov je podľa neho de facto zbavený svojich povinností, no zákonite stále zastáva svoj post.


Arestovič to povedal počas rozhovoru s ruským novinárom a aktivistom za ľudské práva Markom Feiginom.


"V Rusku sa odvoláva vedenie generálneho štábu. Očista, sťahovanie a prestavby. Podľa predbežných údajov je Gerasimov de facto odvolaný a de iure je stále vo funkcii. Momentálne sa rozhoduje, či mu dať čas opraviť alebo nie,“ povedal Arestovič.

Z Ruska bol podľa neho odsunutý aj veliteľ "elitnej" prvej tankovej armády, ktorá bojovala na severe a pri Izjume v Charkovskej oblasti.


"Nebol len odstránený, bolo proti nemu začaté trestné stíhanie. Pravdepodobne vo veci vlastizrady," uviedol zástupca náčelníka OP.

Vymenil sa aj zástupca náčelníka generálneho štábu. Podľa Arestoviča sa práve tento muž podieľal na plánovaní vojny na Ukrajine.


"To znamená veľmi dôležitú vec - nie my (Ukrajina - red.), Ale samotné Rusko ohodnotilo svoju armádu za vykonanie tejto" operácie ". Sadnite si - dvojica. Ich budúci osud bude smutný," - povedal Arestovič.

Pripomeňme, že ruskí generáli sa obávajú „čistiek“ , ktoré sa pravdepodobne ruský prezident Vladimir Putin chystá zariadiť, aby neúspech vojny na Ukrajine „urobil z nich obetných baránkov“.


#RUSKO

bottom of page